Ells

Komu není po ekonomické stránce přáno, ten určitě nevede jednoduchý život. Někdo takový si musí leccos odpírat a nejednou kvůli tomu klidně i vysloveně strádá.

Práce v grafice

Když jsem se stěhovala do Sokolova za přítelem, tak jsem ani netušila, jak složité bude si sehnat práci. Můj přítel mi řekl, že tam mají restauraci, kde je stále nabírají nové a nové servírky. Tak jsem si řekla, že do začátku by mě to mohlo stačit. Sice jsem vždycky snila o jiné práci, protože mám vystudovanou střední ekonomickou školu, ale jako nová ve městě jsem si řekla, že jsi řekla, že to bude docela skvělá práce. A nějak začínám se musí. Nicméně ale když jsem za přítelem dojela, tak mi řekl, že už v té restauraci nikoho dál nehledají. Byla jsem v šoku. Byla jsem bez práce a neměla jsem skoro žádné peníze. Tak co jsem měla dělat? Tak jsem hned zašla na úřad práce, kam jsem se zaregistrovala. Taky jsem nelenila a hledala jsem na internetu různé práce. Hledala jsem tam samozřejmě různé servírky, které ale byly opravdu hodně daleko od domova.

Google má jednoduchý styl.

Taky jsem tam našla nabídku práce, která sháněla lidi do grafického studia do Sokolov. A v grafickém studiu v Sokolově se mi líbilo to, že tam byl opravdu vysoký nástupní plat. Taky, že se jedná o velmi příjemný kolektiv, kterému říkali, že je to jako rodinný kolektiv. A řekla jsem si, že to může být opravdu skvělá zkušenost. Školu jsem na to vlastně i měla, i když stále jsem to měla co učit. Řekla jsem si, že tam zkusím zavolat. A měla jsem docela štěstí. Byla jsem první uchazeč.

Další zajímavá grafika.

Takže jsem šla taky na pohovor a ukázala jsem, co umím z trafiky umím. Samozřejmě, že mě potěšilo, když mě šéf grafického studia v Sokolově pochválil. Měla jsem docela lehký úkol, ale šéf mi řekl, že když budu mít opravdu vážný zájem o práci v grafickém studiu v Sokolově, že budu mít proplacený celý roční kurz grafiky. Na tohle jsem slyšela. Když se jedná o kurz zdarma, tak mám nastražené uši. A protože škola, ale taky hlavně každý kurz se do života vždycky hodí. Protože vzdělání jen tak nezmizí. Vzdělání vždycky zůstane v nás.