Ells

Komu není po ekonomické stránce přáno, ten určitě nevede jednoduchý život. Někdo takový si musí leccos odpírat a nejednou kvůli tomu klidně i vysloveně strádá.

Dobrý stav automobilu

Servisní intervaly

Auto je stroj plný součástek, přičemž spousta z nich je pro bezpečný provoz velmi důležitých. Navíc některé jsou řazeny do spotřebních, protože takové brzdové destičky se při každém brždění opotřebovávají, takže je jasné, že budou potřebovat jednoho dne vyměnit. Samozřejmě jejich životnost se dá prodloužit plynulou jízdou a brzděním motorem. Dále máme ve voze kapaliny.

vůz veterán

Takový olej se při chodu motoru neustále stará o to, aby mazal všechny možné pohyblivé části, aby se nezadřeli. Sami víte, že z pěkného nového oleje se postupně stává černý vyjetý. Výrobce proto předepisuje servisní intervaly pro všechny části vozu, které budou vyžadovat pozornost. Dejte na ně pozor a nezanedbávejte ani řádnou prohlídku vozu, abyste odhalili případný problém. Zrovna u oleje je někdy výhodné interval výměny zkrátit, čímž rozhodně ničemu neuškodíte, ale naopak prodloužíte jeho životnost.

Buďte pečlivý

Lidé, kteří mají svůj vůz rádi a plánují si jej ještě dlouhou dobu nechat si jej hýčkají. Jako první byste se měli podívat, jak je na tom antikorozní ochrana a případně si nechat provést nástřik podvozku a dutin. I u poměrně nových vozů se můžeme setkat s tím, že už mají chycené lemy. Právě kvůli korozi skončila řada starších vozů na vrakovišti. Autu dává hodně zabrat posypová sůl, což platí i u kol.

koroze vozu

Na takové hliníková kola se proto prodávají speciální přípravky, které zajistí dobrou ochranu. Co se týče nákupu olejů, filtrů, paliva a podobně, tak bychom měli volit rozumné produkty, aby měli dostatečnou kvalitu, přičemž někdy se šetřit nevyplácí. Když dáme vozu vše potřebné po mechanické stránce, tak potom je na řadě vzhled. Ten jednak hraje roli v tom, jestli se nám vůz líbí a má vliv na cenu. Proto je potřeba správné mytí laku a jeho ošetření například tuhým voskem. Není na škodu také pravidelné čištění interiéru.