Ells

Komu není po ekonomické stránce přáno, ten určitě nevede jednoduchý život. Někdo takový si musí leccos odpírat a nejednou kvůli tomu klidně i vysloveně strádá.

Umíte pečovat o své vlasy?

Vlasy upoutají naši pozornost na první pohled. Zejména pro ženy jde o velmi důležitou součást vzhledu. Při špatné péči je ale i při letmém pohledu vidět, že by volají o pomoc. A špatná péče se projeví na krátkých i dlouhých vlasech. Jak poznat, že vaše vlasy potřebují oddech?

  • Často je odbarvujete
  • Chodíte spát s mokrou hlavou
  • Špatně je rozčesáváte
  • Nepoužíváte správnou péči
  • Myjete je často a nebo naopak málo

fénování vlasů

Péče o vlasy je poměrně složitá, protože na trhu je obrovské množství přípravků. Každý kus je určený na jiné vlasy, na jiný problém a než najdete vhodnou péči, může to chvíli trvat. Musíte si nejprve zjistit, jaký typ vlasů máte. Nejčastější dělení je na suché a mastné. Suché se vyznačují roztřepenými konečky a lupy. Mastné vlasy jsou zplihlé, bez objemu. Problém je, že i u mastných vlasů se mohou objevit lupy i sucha konečky a polámané délky. S typem vlasů vám nejlépe poradí kadeřnice.

Levná péče vám nic nedá
I když si myslíte, že i levný šampion může být kvalitní, tak ano – vlasy vám umyje, ale tím to končí. Bohužel od péče za pár korun nemůžete čekat zázraky. proto pokud chcete opravdu vyřešit nějaký problém s vašimi vlasy, budete muset investovat.

vlasová péče

Dobrá zpráva je, že spousta výrobků se dá koupit v cestovní verzi – takže výrobek vyzkoušíte a nebudete muset utrácet za plné balení.

Pokud si vlasy odbarvujete a barvíte, budete jim muset dopřát péči určenou přímo pro vlasy zatížené barvením.
Je dokonce možné, že si vlasy i špatně myjete. Je dobré je mýt vestoje, aby se zbytečně necuchaly. Šamponu stačí i pro dlouhé vlasy množství velké jako hrášek – protože se musí vmasírovat do pokožky hlavy. Do délek se dostane při oplachování. Hlavu je dobré mýt dvakrát – aby se vlas otevřel a nečistoty se skutečně dostaly ven. Kondicionér by měl být naprostou samozřejmostí. Vlasy si fénujte jen výjimečně, na nejnižší stupeň a nejlépe chladným vzduchem. Ideální ovšem je nechat je uschnout volně. 
Pravidelně byste měla používat různá séra a masky, aby se vlasy zpevnily, měly lesk a byly zdravé. Pokud budete dodržovat správnou péči, krásné vlasy vás rozhodně neminou.