Ells

Komu není po ekonomické stránce přáno, ten určitě nevede jednoduchý život. Někdo takový si musí leccos odpírat a nejednou kvůli tomu klidně i vysloveně strádá.

Alena Schillerová

Alena Shillerová se narodila v Brně. V roce 1964. Po maturitě na gymnáziu nastoupila v roce 1982 na Právnickou fakultu Univerzity Jn Evangelisty Purkyně. Dva roky po promoci na stejné fakultě absolvovala rigorózní řízení a v roce 1990 obhájila titul JUDr. Poté, po dálkovém studiu na Právnické fakultě MU, získala titul Ph.D. V pozici právničky zahájila pracovní kariéru na Finančním úřadu v Brně. V roce 1994 se už posunula do pozice vedoucí právního a exekučního oddělení. Poté zastupuje ředitele Finančního úřadu. A od roku 2006 do roku 2012 pracuje v čele tohoto úřadu coby jeho ředitelka. V letech 2014 až 2015 řídí Odbor právní a daňový Generálního finančního ředitelství. Externě spolupracovala s Právnickou fakultou a rovněž se věnovala přednáškové činnosti. 

Úspěšná žena

Do roku 2021 působila Alena Schillerová v České vládě coby nestranička. Post náměstkyně ministra financí vykonávala od 1. ledna 2016 do 13. prosince 2017. V následujících letech 2017 – 2021 byla prezidentem republiky jmenována ministryní financí ČR. V roce 2021 uspěla ve sněmovních volbách a stala se poslankyní. Už coby členka Hnutí  ANO. V únoru následujícího roku zvolená místopředsedkyní tohoto hnutí. Přes tuto náročnou jak profesní, tak politickou kariéru tato úspěšná žena oslavila se svým manželem Jaroslavem čtyřicetileté výročí svatby a jejich soužití je vyvážené.

Dovolená na Mallorce

Jednomu deníku kdysi Akena Schillerová prozradila, že o rodinný rozpočet se stará manžel. Společné dovolené tráví nejraději na oblíbené Mallorce. Kde pasivně odpočívají koupáním v moři a četbou knih, které nestihli během roku přečíst. Jejich děti, třicetiosmiletá dcera Petra a dvaatřicetiletý syn Jaroslav už stojí na vlastních nohách a maminka je na ně pyšná. Jediný vnuk vnuk František je pro manželé Schillerovy velkým potěšením. Babička Alena přiznává, že se z ní stala nejen milující, ale rovněž rozmazlující babička. Přejme této ženě splnění všech tužeb i v následujícím profesním životě.