Ells

Komu není po ekonomické stránce přáno, ten určitě nevede jednoduchý život. Někdo takový si musí leccos odpírat a nejednou kvůli tomu klidně i vysloveně strádá.

Jak spát ve velkých vedrech?


V posledních letech jsou vlny veder v letních měsících v Česku téměř neúnosné. A bohužel, ani v nočních hodinách nám teploty nepřináší příliš úlev. Není tedy divu, že u hodně lidí kvalita spánku v letních měsících rapidně klesá. Horké počasí nám zabraňuje usnout, neustále se budíme, převalujeme a necítíme se příjemně.

Jak tedy zvládnout noci v letním období?

ložnice

Pokud máte klimatizaci, máte v podstatě vyhráno. Nastavíte si příjemnou teplotu, jakou chcete mít a spíte. Nevýhodou pro vás může být, že někteří lidé jsou na klimatizaci citliví a pokud jsou ji dlouhodobě vystaveni, mohou být nachlazení. Také se jedná o větší spotřebu energie. Každopádně klimatizace vám poskytne velký komfort, za který si většina lidí ráda připlatí. Hledáte cenově dostupnou klimatizaci v Brně? Služby klimatizace Brno jsou vám k dispozici. Při spánku se doporučuje mít nastavenou teplotu v bytě mezi 18,5 – 20 stupni.

Pokud nemáte klimatizaci, alespoň větrejte. V létě není zrovna dobrý nápad větrat přes den, jelikož vám bude dovnitř foukat horký vzduch, který jen zvýší teplotu v místnosti. V noci teploty přece jen spadnou dolů, a to je ideální čas na to, abyste trochu rozvířili vzduch ve vaší domácnosti. Přece jen, jednou za den pořádně vyvětrat to chce vždycky.

postel

Hodně pijte. V létě má vaše tělo větší spotřebu tekutin http://kulturistika.ronnie.cz/c-18818-vyzivova-poradna-02-2014-kolik-tekutin-denne-pit.html než v jiném ročním období. Vždy si proto u postele nechávejte láhev nebo sklenici s vodou a pravidelně doplňujte tekutiny. I to vám pomůže bojovat proti horku. Nevýhodou je, že možná budete v noci chodit více na záchod. Zvolte jiné ložní prádlo než po zbytek roku. Ideální je lehká přikrývka, která je dělaná přímo na letní počasí. Pokud něco takového nemáte, postačí, když se přikryjete jen nějakou tenčí dekou. Při velkých vedrech můžete místo pokrývky zvolit pouze prázdný povlak na vaši peřinu.