Ells

Komu není po ekonomické stránce přáno, ten určitě nevede jednoduchý život. Někdo takový si musí leccos odpírat a nejednou kvůli tomu klidně i vysloveně strádá.

Dovolená na jihu Čech tak trochu netradičně

Plánujete dovolenou na Českobudějovicku? Na to vám můžeme odpovědět jen jednou větou: „Je to dobrá volba“. Můžete si ji užít i tak trochu netradičně.

Plavba na raftu

Výhodou raftů je, že nevyžadují žádné zvláštní mistrovské umění ovládání plavidla tak, jak je tomu např. u laminátových či polyetylenových kánoí. S raftem se mohou vypravit na vodu i začátečníci, a pokud to má být horní tok řeky Vltavy, budete to mít poměrně snadné, neboť řeka je tu přehledná, široká, a s poměrně nízkou obtížností. Pouze se raději vyhněte období, kdy je tu „plno“ a plavbu přesuňte třeba na polovinu června nebo poslední týden v srpnu. S raftem můžete doplout až k penzionu v Českých Budějovicích a okolí Penzionurudolfa.cz vám vaši dovolenou může v dobrém slova smyslu závidět.

vrchol Kleti

Vyhlídkové lety

Letiště Hosín nedaleko od Hluboké nad Vltavou – Zámostí pořádá vyhlídkové lety, a to jak bezmotorovým kluzákem (větroněm), tak i motorovým letounem. Vaše dovolená tu tím pádem může získat úplně jiný rozměr. https://www.ups.com/cz/cs/help-center/packaging-and-supplies/weight-size.page

Vyhlídky z pozemních cílů

Zalíbí-li se vám pohled z výšky na Českobudějovicko či Českokrumlovsko, můžete v tomto duchu setrvat i u pozemních vyhlídkových bodů, které se nachází přímo v tomto regionu. Doporučit vám můžeme rozhlednu na Kleti, výhled z Černé věže v sousedství náměstí Přemysla Otakara II., podmanivý vyhlídkový bod na Dlouhém vrchu u obce Dubičné anebo fantastický výhled v Třísově na obecním koupališti. Jediné, co tu budete potřebovat, je pěkné počasí, fotoaparát a dobrý dalekohled.

zámek Hluboká nad Vltavou

Podél Vltavy na in-line bruslích a barefoot chodník

Jste-li naopak zaměřeni spíše na krásy nížin a blízkost vodních toků, i když nejste zrovna vodáci, můžete si řeku Vltavu užít přímo v Českých Budějovicích na trase od fotbalového stadionu SK Meteor Svatojakubskou cestou podél Trilčova jezu k Dlouhému mostu, kde je zřízen barefoot chodník, a pokračovat můžete podél řeky až pod zámek v Hluboké nad Vltavou. Trasu můžete jít pěšky, anebo ji projet na kole či na in-line bruslích. Za slunečného počasí to bude parádní relax.