Ells

Komu není po ekonomické stránce přáno, ten určitě nevede jednoduchý život. Někdo takový si musí leccos odpírat a nejednou kvůli tomu klidně i vysloveně strádá.

Proč jsou preventivní prohlídky u zubaře důležité?

Prevence znamená předcházení něčeho. V tomto případě stomatologové předcházejí onemocněním dutiny ústní. A nemusí se zdaleka jednat jen o zubní kazy. Onemocnění je totiž daleko více. V ústech se nenachází pouze zuby, ale zubař vám vyšetří také okolní sliznici, dásně a podobně. Řešit onemocnění vašich úst je pro vás velmi nepříjemné, proto je určitě dobré těmto problémům předcházet.

Samozřejmě, preventivní prohlídky vás nezachrání, pokud zanedbáváte ústní hygienu. Na tu byste měli opravdu pečlivě dbát a čistit si zuby minimálně dvakrát denně a tou správnou technikou. Jestli máte pocit, že pořádně nevíte, jak si čistit zuby, mohou vám to ukázat na dentální hygieně.

zubař

Při prevenci se zubař zaměří především na váš chrup. Během vyšetření dokáže odhalit i ty sebemenší kazy, které jsou v úplném začátku. Ty vám pak dokáže rychle a bezbolestně odstranit. Pokud byste na preventivní prohlídky nechodily, pravděpodobně byste přišli, až by vás zub začal bolet. Pak by pro vás mohlo být daleko bolestivější i samotný zákrok a byl by v daleko větším rozsahu. Vyšetřením dásní zase může zubař předejít rozvoji paradontózy.

stomatolog

Preventivní prohlídky vám také šetří peníze. Pokud se zub ošetří včas, je možné, že budete potřebovat jen malou bílou plombu, za kterou si zaplatíte pár set korun. Ale co se stane, pokud necháte nemoc svého zubu zajít až příliš daleko? Ošetření se pro vás stane daleko nákladnějším. Například nová korunka na zub se pohybuje v ceně 5000 – 10 000 Kč, a cena za zubní implantát, pokud by vám musel být starý zub vytržen, začíná zhruba od 20 000 Kč. Chodit na preventivní prohlídky vás tak vyjde opravdu daleko levněji. Je pravda, že sehnat zubaře není vždy lehké. Situace bývá tristní, zubařů je nedostatek a problém může být sehnat i v Praze zubaře. Přesto určitě najdete stomatologa či stomatologickou kliniku, kde se budou vašemu úsměvu věnovat.