Ells

Komu není po ekonomické stránce přáno, ten určitě nevede jednoduchý život. Někdo takový si musí leccos odpírat a nejednou kvůli tomu klidně i vysloveně strádá.

Mobilní dřevostavba je jen polovina úspěchu

Chcete změnit životní styl k lepšímu? Odejít z města do venkovské či přímo rekreační oblasti a dát přednost vlastnímu zdraví, svěžesti a duševní pohodě před kariérou a finančním profitem na úkor druhých? Můžete to provést i skrze mobilní dřevostavbu, kterou umístíte na základovou desku či betonové patky.

Každý, kdo se rozhoduje o pořízení mobilního domu, má možnost si jej prohlédnout jak https://karlovarsky.denik.cz/zpravy_region/nevyhovujici-a-rizikova-krizovatka-dostala-novou-podobu-20171008.html na fotografiích, tak i ve skutečnosti ve vzorovém objektu. Je poměrně snadné zjistit, jak se cítíme uvnitř, jak na nás působí obytná plocha, zda se tu necítíme stísněně, a zda nám vyhovuje dispozice, vybavení, možnosti vytápění, okna či dveře. Snadno rovněž vypátráme technické detaily, které nám prozradí, jak náročná bude údržba objektu a jeho předpokládaná životnost.

lampička v bytě

Na co se však může zapomenout nebo alespoň opomíjet, je umístění domu v lokalitě, kde se chceme usídlit. Teoreticky je možné dům přestěhovat jinam i po několika letech, ale nebývá to příliš obvyklé u domů, které jsou obyvatelné celoročně, zateplené a vytápěné. Samotný mobilní dům je tedy jen polovina úspěchu, druhou polovinou je volba pozemku ve vhodné lokalitě.

interiér bytu

Bez stavebního povolení na rekreačním pozemku

Výhodou mobilních dřevostaveb celoročních je možnost umístit je i bez stavebního povolení například na místo bývalé rekreační chaty. Někteří lidé už tohoto benefitu využili, buď nechali starou nevyhovující chatu zbourat na pozemku, který jim patří již mnoho let, anebo zakoupili pozemek s chatou která je určena spíše k demolici. Mobilní domy se staví kompletně ve výrobních halách a dodávají se zákazníkovi podle jeho individuálního přání na zakázku buď plně vybavené, nebo jen zčásti či nevybavené, a upravené pro různé typy topných zdrojů. Můžete například využít výhody topení dřevem, které je dnes z hlediska rostoucích cen a vysoké inflace ekonomicky nejvíce přijatelné.