Ells

Komu není po ekonomické stránce přáno, ten určitě nevede jednoduchý život. Někdo takový si musí leccos odpírat a nejednou kvůli tomu klidně i vysloveně strádá.

Otestujte se antigenními testy

S přibývajícími chladnými dny začaly stoupat počty nakažených koronavirem. Nemoc se začíná šířit rychle a tím, že nepoužíváme zatím žádnou ochranu, šíří se celkem nekontrolovatelně napříč populací. Pochopitelně jsou nejvíce ohrožené osoby v uzavřených prostorech. Učitelé a žáci škol, prodavačky a nakupující v nákupních centrech a prodejnách, osoby cestující veřejnou dopravou a řidiči autobusů. Takto bychom mohli pokračovat dál a dále. Každý je rád, že se zbavil roušky, nikdo jí nepoužívá, dezinfekce z budov vymizely, pokud někde přetrvaly, nikdo je stejně nepoužívá.

test

Lidé ukončili práci z domova a vrátili se do kanceláří. Ztratili jsme ostražitost a strach z nemoci. Nemoc ovšem řádí čím dál divočeji, roznáší se v pracovních kolektivech, kdy jeden zaměstnanec, který pociťuje pouhou bolest hlavy nakazí během jednoho dopoledne deset dalších a vyřadí je tím pádem z pracovního procesu minimálně na týden. Tito nakažení už nemusí mít tak hladký průběh nemoci. Nemoc je zrádná právě v rozdílných projevech. Někdo nemusí mít ani zvýšenou teplotu a jiný tráví několik dní v posteli ve vysokých horečkách. Další může skončit v nemocnici s komplikacemi, které už sám nezvládá léčit.

test

Pokud začneme pociťovat zdravotní diskomfort, je důležité zbystřit, raději se izolovat, to znamená, pokud je to možné začít pracovat na dálku z domácího prostředí, nenavštěvovat společenské akce, nechodit obecně mezi lidi. Po dvou, nebo lépe po třech dnech si udělat antigenní test, který prozradí, jedná-li se o obyčejnou virózu, nebo přímo koronavirus. V případě potvrzení nákazy koronavirem je nutné spojit se s vaším lékařem, který vám vysvětlí další postup. Nepřehlížejte ani zdánlivě zanedbatelné příznaky, jako je bolest hlavy, lehce zvýšená teplota, zahlenění. I takto se může hlásit koronavirus. Otestujte se, ať víte, na čem jste a neohrožujete zbytečně své okolí.