Ells

Komu není po ekonomické stránce přáno, ten určitě nevede jednoduchý život. Někdo takový si musí leccos odpírat a nejednou kvůli tomu klidně i vysloveně strádá.

Kancelářský stolní počítač

Základní úkony

Počítač je zařízení, které nám umožňuje pracovat a také užívat si volný čas, protože v době internetu je možností je ještě více. I takový internetový prohlížeč je základním softwarem, díky kterému můžeme sledovat videa, hledat si informace, komunikovat s přáteli, tvořit na sociálních sítích a tak dále. Samozřejmě záleží, k jakým účelům jej chceme využívat. Ve firmách jsou zaměstnanci, které se třeba starají o administrativu, k čemuž není většinou potřeba nijak výkonné zařízení jako u hráčů moderních počítačových her.

pracovní schůzka

Pro tyto účely existují kancelářské počítače, kde máme třeba MS Office, kde si můžeme třeba v Accessu vytvořit i s pomocí vzorců dokument, který nám pomůže v účetnictví či evidenci zboží. Jestliže koupíme dražší kancelářský počítač, tak nám bohatě vystačí na dlouhá léta, takže je to dobrá investice pro firmu. Takto jej budou zaměstnanci používat klidně každý den, což jim pomůže dělat dobře svou práci.

Parametry

I u těchto počítačů je zapotřebí dívat se na to, jaký mají výkon, protože jistě nechcete při běžné práci řešit, že se zařízení seká a program Vám při náročnější práci napíše, že neodpovídá a následně přichází zase čekání. Musíme brát ohled na to, že sice systém může vyhovovat pro danou aplikaci, ale musíme brát ohled na to, že jich můžeme mít spuštěných více a tím se nároky zvyšují. Dost to ovlivňuje potřebnou paměť RAM.

základní deska

Doporučené hardwarové nároky naleznete na internetu, přičemž je lepší dívat se spíše na ně než na ty minimální. Počítačů je na výběr mnoho a kdyby Vám to nestačilo, tak si můžete sestavit vlastní. Zde záleží na tom, jak jste pokročilý, protože tuto práci by měl dělat odborník, aby byly vybrány komponenty, které po správném sestavení přejdou ve stroj, který bude mít dobrý poměr cena výkon. Výhoda stolních počítačů je v tom, že v budoucnu se dají vyměnit komponenty za výkonnější.

Category IT