Ells

Komu není po ekonomické stránce přáno, ten určitě nevede jednoduchý život. Někdo takový si musí leccos odpírat a nejednou kvůli tomu klidně i vysloveně strádá.

Pomůcky a nástroje

Ať jste pletařka, švadlenka, opravář aut, zámečník nebo kuchař, vždy potřebujete kvalitní nástroje a pomůcky. Bez nich http://www.ekontech.cz/clanek/top-zamestnavatele-pro-rok-2016-jasna-volba-je-cez-skokanem-roku-it-firma-red-hat dokonalou práci neodvedete, a ještě vám práce bude trvat mnohem déle. I obyčejné háčkování vám půjde mnohem lépe od ruky, pokud si pořídíte háčky s ergonomickou rukojetí, která vám bude sedět do ruky. Může to být zdánlivá maličkost, ale pokud vás po chvíli práce začnou bolet ruce, budete muset práci odložit. Stejně tak by mohl vyprávět kuchař o práci s tupým nožem. Dá se s ním něco uřezat, ale pravděpodobněji to budou vaše prsty než maso, které budete chtít připravit na oběd.

počítačová myš

O bolestivých karpálních tunelech na rukou vám poví všichni, kteří musí pracovat celý den s počítačovou myší. Takový konstruktér za běžnou směnu udělá tisíce kliknutí počítačovou myší, a to rychle zanechá stopy na jeho zápěstí a většinou to pokračuje až k bolesti v rameni a ztuhlému krku, což vám potvrdí každý masér. Proto je nutné, abyste používali ergonomicky tvarovanou myš, která vám bude „sedět do ruky“ a držení myši se tak změní na pohodlné a nebude vám trnout zápěstí.

nůžky

Kvalitní pomůcky a nástroje jsou základem pro úspěch při výrobě čehokoliv. Každý obráběč se bude soustředit na kvalitní ostré nástroje, na vrtáky, úhly soustružnického nože budou nabroušeny tak, aby se s nimi daly obrábět ty nejjemnější přesné rozměry hřídele apod. Pokud jste zaměstnanec, je povinností zaměstnavatele postarat se, abyste měli kvalitní pomůcky a nástroje. Pokud jste ale podnikatel a výrobce zároveň, nepodceňujte kvalitu nástrojů a nešetřete penězi na investici za ně, vždy se vám investice vrátí minimálně v živostnosti nástroje. Můžete být sebešikovnější, ale pokud nemáte kvalitní nástroje, nikdy nevyrobíte přesný výrobek, nenastříháte rovně látku a pravděpodobně si časem způsobíte nějaký pracovní úraz nebo trvalou nemoc z povolání.