Ells

Komu není po ekonomické stránce přáno, ten určitě nevede jednoduchý život. Někdo takový si musí leccos odpírat a nejednou kvůli tomu klidně i vysloveně strádá.

Práce jako švadlena

Patřím k těm lidem, co rádi šijí anebo pletou různé věci. A to hlavně na svoje děti, protože už jako malá jsem tíhla k tomu, že mě bavilo šít a vyšívat. A proto moje maminka mi taky pořídila různé věci a nářadí, které potřebuji samozřejmě k šití. A vy si jistě taky vybavujete to, když dříve se používaly taková kolečka, kde byla látka a tam se třeba vyšívaly různé kytičky anebo další věci. Mě tohle opravdu hodně bavilo a řekla jsem se, že by nebylo od věci se tím třeba taky živit. Takže jsem si zjistila, jaké to je na obchodním trhu, jestli bych se ucítila. A zjistila jsem, že toho, co bych chtěla dělat, je opravdu málo.

Metráže kupuji často.

A to hlavně v našem městě. V našem městě nebyl opravdu nikdo, koho by bavilo vyšívat anebo šít či plést věci na děti anebo tak podobně. Tak jsem si řekla, že si zkusím udělat živnostenský list, abych tohle mohla dělat. Našla jsem si prima-obchod.cz, kde se prodávají metráže látky. Chtěla jsem mít opravdu hodně druhů metráže látky, abych mohla šít a plést.

Mám ráda barvy.

A pořídila jsem si samozřejmě opravdu kvalitní šicí stroj, který se mi líbil. A taky musím říct, že mi to trvalo opravdu hodně dlouho, než jsem si vybrala kvalitní šicí stroj. Metráž látky si kupují opravdu pravidelně, protože jsem zjistila, že je nejlepší metráž látky je taková béžová, z čeho si zákaznice nechávají dělat kalhoty anebo sako. A mě tohle opravdu hodně baví, taky jsem vyučená švadlena. Ale dlouho jsem to nedělala, rozhodla jsem se, že bych se ke svému řemeslu mohla vrátit, třeba to bude skvělé. Vyplatilo se mi to, protože mám opravdu hodně zákazníků a na metráž látky si opravdu nemohu stěžovat, protože mi jí obchod dodává v té nejvyšší kvalitě. Mnoho lidí rádo vyšívá nebo plete, pořizují si šicí stroje a metráže látky. Kolikrát se mi ale už bohužel šicí stroj rozbil, tak jsme investovala do opravy.