Ells

Komu není po ekonomické stránce přáno, ten určitě nevede jednoduchý život. Někdo takový si musí leccos odpírat a nejednou kvůli tomu klidně i vysloveně strádá.

Prohlédněte si prezentaci památkových objektů na YouTube


Chystáte se s rodinou na dovolenou nebo s přáteli na delší výlet do přírody a prozatím nemáte jasno, kam se vypravíte? Jestliže to bude někam v tuzemsku, máte obrovské možnosti, protože naše země je v tomto směru neuvěřitelně pestrá.

Budete-li nahlížet do souboru turistických map a a rozhodovat se podle nich, jistě to bude správná volba, ale neznáte-li tamní krajinu přímým pohledem, můžete jen odhadovat na základě vrstevnic a terénních nerovností, jak to tam asi vypadá, a co tam na vás čeká. Ne vždy se vám však povede odhalit některá zajímavá zákoutí a prostředí, která by stála za návštěvu, a tak je můžete minout, zatímco budete procházet místy nepříliš lákavými a atraktivními.

kanál YouTube

Tímto vám chceme připomenout, že existuje možnost prohlédnout si krajinu více dopodrobna, do detailů, a to pomocí videa ze sociálních sítí. Zejména na YouTube někteří lidé vkládají neuvěřitelně výmluvné záběry, mezi nimiž je i letecké snímkování z dronů.

vrchol Kleti

Drony dovedou zachytit momenty, s nimiž se běžně nesetkáte na klasických fotkách v turistických průvodcích, a to je pro každého zájemce o tamní krajinu nesmírně cenné. V podstatě pak stačí jeden, dva záběry z větší výšky a budete mít jasno – buď vás osloví, anebo ne a raději se přesunete jinam.

Typickým příkladem jsou záběry na hrady a zámky nebo na říční toky. Z některých se vám bude tajit dech a zatoužíte po tom tam být a vidět přesně to, co na videu. Doporučit bychom vám mohli třeba zámek Červená Lhota, hrad Bouzov, hrad Karlštejn, zámek Český Krumlov, a z přírodních krás rozhlednu na Kleti, Sněžku a Luční boudu, horský hotel Ještěd, přehradu Desná Souš, Tanvaldský špičák a další krásná místa Jizerských hor.

Video si stáhněte

Některá zajímavá videa, která vás osloví, si pro jistotu stahujte k sobě na počítač, může se totiž stát, že jejich vlastník je bez varování odstraní. Využijte k tomu speciální software, který je zdarma, a jak stáhnout YouTube video, vám napoví po vložení příslušného odkazu URL.