Ells

Komu není po ekonomické stránce přáno, ten určitě nevede jednoduchý život. Někdo takový si musí leccos odpírat a nejednou kvůli tomu klidně i vysloveně strádá.

Na sjezdovce bez hladu

Stravování mimo domov v dnešní době není příliš levnou záležitostí, ale pro některé je to sále jediná možnost, jak mít alespoň jedno kvalitní jídlo denně. V poslední době se ale objevují strávníci, kteří vědomě přechází z této stravy na stravu domácí. Může to mít hned několik důvodů. Jedním z nich může být již výše zmíněný důvod finanční. Jinde je zase příčinou malá nabídka jídel, obzvlášť když trpíte některými poruchami trávení jako je nesnášenlivost lepku, laktózy či fenylalaninu. V dnešní době je sice mnoho restaurací, které se sice snaží rozšířit nabídku i o tyto produkty, ale obvykle jich není mnoho a mnohdy ani nejsou tak chutné, protože se jedná o něco, co kuchaři nejsou zvyklí vařit, a tedy s takovým jídlem nemají mnoho zkušeností.

hory a lyžaři

U jiných jde zase o specifickou dietu, která patří do jejich vlastního životního stylu. Často se tak jedná o diety redukční či naopak nabírací pro lidi, kteří se aktivně věnují určitým sportovním disciplínám. Jsou ale jisté momenty, kdy se i ti nejnáročnější strávníci musí spokojit s tím, co se jim v aktuální moment nabídne.

talíře s pokrmy

Takovým případem může být například dovolená, kde není možné vařit si podle vlastního stylu a v zapadlých pohraničních vesničkách jednoduše nemáte možnost najít přesně ty produkty, na které jste ze svým oblíbených obchodů se zdravou výživou zvyklí. Jinou možností je dovolená na horách. Po několika hodinách aktivního lyžování každému vyhládne tak, že se už ani neohlíží na to, že tento nabízený pokrm by za normálních podmínek doma nikdy nepozřel, protože má příliš mnoho kalorií, obsahuje lepek nebo cokoli dalšího. Červená voda restaurace Vám ale může nabídnout velmi chutné pokrmy ze široké nabídky za rozumnou cenu. Můžete si tak svou dovolenou na horách užít na plno, s příjemným pocitem plného břicha a krásně vyčerpaných svalů.