Ells

Komu není po ekonomické stránce přáno, ten určitě nevede jednoduchý život. Někdo takový si musí leccos odpírat a nejednou kvůli tomu klidně i vysloveně strádá.

Recepty zdravého oběda pro děti

Jídlo na kousnutí na tyčinkách

Děti milují jakýkoli druh jídla, které mohou jíst z tyčinky (a ještě lepší, když jsou namočené ve své oblíbené omáčce) – párky v rohlíku, klobásy, kuřecí satay, hovězí špízy a podobně. Maso připravujte v porcích o velikosti krabičky a použijte ploché bambusové tyčinky s tupými hranami, aby bylo bezpečnější, zejména pro mladší děti.

Zabalte toto báječné jídlo na tyčinky s oblíbeným dipem vašeho dítěte, porcí rýže, nakrájenými okurkami a nakrájeným zralým mangem. Preclíky s jogurtem by byly také skvělým doplňkem!

m

Sýrové Quesadillas

Děti sýr prostě milují, ať už jsou na pizze, sendviči nebo v tortille! Místo balení grilovaného sýra jej posuňte o stupeň výš a připravte si lahodnou sýrovou quesadillu. Použijte pšeničnou tortillu jako zdravější variantu. Tyto quesadilly nemusí být horké, aby byly chutné.

Zabalte je s pšeničnými tortilla chipsy, plátky avokáda, tyčinkami jicama a kousky ananasu!

Srolovaná jídla

Myslete na čerstvé jarní závitky! Můžete použít obaly z rýžového papíru nebo velké listy salátu k výrobě těchto lahodných rohlíků, které jsou super zábavné k jídlu. Můžete se své ratolesti zeptat, co chce uvnitř – vepřové maso, krevety, tofu a nějaká nakrájená zelenina jsou skvělá volba.

Zabalte tyto lahodné rolky s nakrájeným sýrem, nakrájenou paprikou, čerstvým ovocem a čtverečkem nebo dvěma čokolády!

m

Quinoa salát

Něco čerstvého a nového – stačí zkombinovat vařenou obyčejnou quinou s oblíbenými sýry, masem a zeleninou vašeho děťátka. Můžete ho okořenit dresinkem dle vlastního výběru nebo použít klasický vinaigrette. Připravuje lehké, ale syté jídlo, které si děti zamilují.

Salát z quinoy zabalte s plátky hrušek, plátky rajčat s mozzarellou, popcornem a malým čtverečkem brownie.

Děti se budou těšit na oběd ještě více, když jejich jídlo bude chutné a chutné. Přidejte také více barev – čím barevnější, tím lepší! Vyzkoušejte tyto zdravé recepty na obědové krabičky pro školní děti!