Ells

Komu není po ekonomické stránce přáno, ten určitě nevede jednoduchý život. Někdo takový si musí leccos odpírat a nejednou kvůli tomu klidně i vysloveně strádá.

Večerní zlozvyky, které vám brání v hubnutí

1) Večer si dáte sklenku vína

Večer jedna sklenka na uvolnění, kdo by to neznal. Ale pozor, jedna sklenka vína má 150 – 200kcal, což by nebylo zas tak hrozné, ale myslete na to, že vás ani v nejmenším nezasytí a navíc s velkou pravděpodobností k tomu sezobnete pár chipsů nebo slaných tyčinek.

2) jíte z nudy

Večer se nudíte a tak jdete a několikrát za sebou otevřete ledničku. Když ji otevřete po 5., tak už si z ní něco vyndáte. Podle studií bylo dokázáno, že s nudou roste chuť k jídlu. Pamatujte si to a jezte jen když máte skutečně hlad.

kuře

3) nemáte plnohodnotné večeře

Možná si myslíte, že když vynecháte večeři, urychlíte svou snahu o zhubnutí. Opak je ale pravdou. Pravděpodobně vás totiž čeká nekonečné uzobávání různých maličkostí, sušenek a slaných snacků. V součtu kalorií to vyjde nastejno, ne-li více, než kdybyste si dali pořádné nutričně vyvážené jídlo.

4) Slané arašídy

Ořechy jsou přeci zdravé a tak si nasypete mističku arašídů. Pamatujte ale na to, že i ty nejzdravější ořechy obsahují kalorie a jeden 100g pytlíček může obsahovat až 570kcal. Nehledě na to, že v případě solených ořechů do sebe dostanete velké množství soli.

jídlo

5) Dopřejete si dezert po večeři

Sladkou tečku po večeři si nemusíte nutně zakázat. Ale spíše si dejte pozor, abyste nesnědli čtvrtku čokoládového dortu nebo aby dezert nebyl ve výsledku energeticky vydatnější, než hlavní jídlo.

6) Večer dojídáte zbytky

Večer projdete lednici a najdete jogurt, který už je ale na hranici trvanlivosti. Raději ho sníte. A děti zase nedojedly večeři. Jsou to jen 2 lžíce, dojíte je. Jestliže tohle děláte pravidelně na vaší váze se to zcela jistě už podepíše.

7) tučný catering k televizi

Dávají váš oblíbený film, už se těšíte. Pro mnoho lidí je sledování televize synonymem pro uzobávání dobrot k tomu. A teď jde o to co si na talířek připravíte. Budou to tučné sýry, smažené chipsy a slané tyčinky nebo nakrájená čerstvá zelenina, ovoce a tofu?