Ells

Komu není po ekonomické stránce přáno, ten určitě nevede jednoduchý život. Někdo takový si musí leccos odpírat a nejednou kvůli tomu klidně i vysloveně strádá.

Jak ušetřit za vodu

Zprávy v médiích nejsou moc optimistické. Postupně se zdražuje úplně vše. Dnes se podíváme na vodu a představíme vám pár tipů, díky kterým ušetříte.

Koupelna

Hned po probuzení začínáte ranní rutinou jako je osobní hygiena, toaleta a čištění zubů. Po ránu si tedy pěkných pár litrů odčerpáte. Myslete na to a například u čištění zubů vodu vypínejte. Stále hodně lidí ještě dělá, že jim voda teče po celou dobu a to klidně 3 minuty, úplně zbytečně. Kdo by počítal spláchnutí, že? Jedno vyjde zhruba na 85 haléřů, nic závratného, ale zkuste si to vynásobit počtem osob krát měsíc či rok. Použijte vodu po koupeli nebo investujte do toalety, která spláchne s menším množstvím vody. Zvažte také, zda je nutné každý den relaxovat v horké vaně. Alespoň 3x týdně vyměňte vanu za sprchu.

kohoutek

Tip: jestliže vám protéká záchod nebo kape kohoutek, ihned si objednejte opravu. Zbytečně vám tak odtékají peníze do odpadu

Energetická třída

U všech spotřebičů, které plánujete koupit sledujte energetickou třídu. Ať už se jedná o pračku nebo myčku. Umí si samy navolit množství vody podle velikosti obsahu. Pokud máte starší typ pračky, vždy jí zapínejte až po úplném naplnění a používejte vhodné programy. To platí, jak u myčky, tak u pračky.

peníze

Kuchyně

Kuchyně vám také spolkne pěkných pár litrů vody. Něco spotřebujete na vaření, ale většinu na mytí nádobí. Jestliže myjete v ruce, nechte špinavé nádobí předtím odmočit a pak myjte v zašpuntovaném dřezu. Rozhodně ne pod tekoucí vodou.

Zahrada

Dříve se běžně zalívalo dešťovou vodou. Dnes se k tomu spousta domácností vrací. Dešťovku sbírejte za pomoci okapu do velkého sudu. Věděli jste, že dešťová voda obsahuje minerály, které jsou pro květiny a keře vhodnější? Vodu v sudu však nezapomeňte do 7 dnů spotřebovat, poté by se už mohla začít kazit.

Těmito tipy uděláte něco pro své bankovní konto, ale i životní prostředí. A to už je příjemný pocit, že?